نحوه استفاده از حالت های میکروفون در تماس های VOIP و FaceTime

1 خرداد 1401

مجموعه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سال گذشته برای دستگاه‌های اپل، که شامل iOS 15، iPadOS 15 و maغیر مجاز می باشد Monterey می‌شد، ویژگی‌های جالب زیادی را برای خطوط مربوطه دستگاه‌های مصرف‌کننده به ارمغان آورد. یکی از این موارد، که من هر روز از آن استفاده می کنم، حالت های میکروفون است. اگر FaceTime یا هر سرویس VOIP دیگری در حال برقراری تماس باشد، من معتقدم که این ویژگی می تواند به طور قابل توجهی تجربه تماس را برای شما و گیرنده بهبود بخشد. استفاده از آن تنها با یک سیستم دو کلیک برای فعال کردن آن ساده است و تأثیری که متوجه شدم قابل ستایش است!

بنابراین این راهنما مراحلی را که باید برای فعال کردن یکی از تنظیمات Mic Mode موجود و شروع استفاده از این ویژگی دنبال کنید، مرور می‌کند.

چگونه از Mic Mode برای تماس های VOIP و FaceTime استفاده کنیم؟
قبل از رفتن بیشتر، به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید یک جفت هدفون/ایرباد را به هم متصل کنند یا از بلندگوی دستگاه خود برای پاسخ به تماس استفاده کنند. استفاده از گوشی (در آیفون) حالت میکروفون را غیرفعال می کند.

توجه: می‌توانید حالت‌های میکروفون را در آی‌پد و مک با پیروی از فرآیندی که در زیر ذکر شده است، فعال کنید، جایی که باید به مرکز کنترل دسترسی داشته باشید و حالت مورد نظر را انتخاب کنید.

یک تماس صوتی از طریق FaceTime یا سرویس دیگری که از سرویس VOIP استفاده می کند، شروع کنید.
مرکز کنترل را پایین بکشید.
روی منوی حالت میکروفون - که در بالای مرکز کنترل، در کنار گزینه حالت ویدیو نشان داده شده است، ضربه بزنید.
بین سه گزینه موجود انتخاب کنید.

 
ایزوله صدای استاندارد
طیف گسترده


استاندارد: این حالت میکروفون تضمین می‌کند که آرایه میکروفون دستگاه اپل شما در تنظیمات پیش‌فرض خود عمل می‌کند، به این معنی که اختلالات جزئی از پس‌زمینه در تماس پخش می‌شود و برای شنونده قابل شنیدن است. از این رو، تلویزیون در پشت یا بازی جیغی که ممکن است فرزندان شما داشته باشند به خوبی از آن عبور می کند.

جداسازی صدا: حالت ایزوله برای سیستم میکروفون دستگاه شما به طور کامل یا در برخی موارد بخشی از نویز پس‌زمینه را پاک می‌کند. اپل حذف صدای تولید شده توسط یک دمنده برگ را تبلیغ کرد. و در تجربه استفاده‌ام، متوجه شدم که صدای فلاش در حمام، دویدن شیر و صدای باد اصلاً از آن عبور نمی‌کند، در حالی که وسایل نقلیه عبوری - ریکشاهای بلند هند - به سختی قابل شنیدن بودند.

کدام دستگاه های اپل می توانند از حالت های میکروفون استفاده کنند؟
اگرچه iOS 15 برای دانلود در دستگاه‌هایی که اپل در سال 2015 راه‌اندازی کرد (حتی قبل از آن برای مدل‌های مک و آی‌پد) در دسترس است، Mic Modes و چندین ویژگی نرم‌افزار مبتنی بر پردازش عصبی دیگر با محصولات قدیمی‌تر سازگاری ندارند.

اگر می‌خواهید از Mic Modes استفاده کنید، به یک آیفون و آی‌پد با A12 Bionic SoC (یا جدیدتر) نیاز دارید، در حالی که دستگاه مک شما باید از سال 2018 به بعد باشد. در زیر می توانید لیست دستگاه های سازگار را بیابید.

آیفون
سری آیفون XS
آیفون XR
سری آیفون 11
سری آیفون 12
سری آیفون 13
iPhone SE (2020 و 2022)
آی پد
iPad (نسل هشتم به بعد)
iPad Air (نسل سوم به بعد)
آیپد مینی (نسل پنجم به بعد)
آیپد پرو 11 اینچی (همه مدل ها)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم به بعد)
 
مک
مک بوک ایر اینتل (2018)
اینتل مک بوک پرو 13 اینچی (2018)
اینتل مک بوک پرو 15 اینچی (2018)
اینتل مک مینی (2018)
اینتل مک بوک پرو 16 اینچی (2019)
مک پرو (2019)
M1 MacBook Air 2020
M1 MacBook Pro 13 اینچی
M1 Mac mini
M1 iMac
مک بوک پرو 14 اینچی
مک بوک پرو 16 اینچی سری M1
مک استودیو
حالت میکروفون چقدر تفاوت دارد؟
iOS 15 چندین پیشرفت را در ویژگی های مبتنی بر اتصال اپل به ارمغان آورد. قابل توجه ترین اطلاعیه SharePlay بود، اما شاید Mic Mode می توانست کمی تاکید بیشتری داشته باشد. اکثر افرادی که با آنها صحبت کرده ام از این ویژگی اطلاعی نداشتند. استثناها آنهایی هستند که مانند من در فناوری ریشه دارند.

در استفاده روزمره من، احساس می‌کنم حالت‌های میکروفون تفاوت قابل توجهی ایجاد می‌کنند، و اگر شما فردی هستید که از یک جفت هدفون واقعاً بی‌سیم استفاده می‌کنید، این یک ویژگی است که می‌توان آن را موهبت الهی نامید.

من از یک جفت Realme Buds Air 2 به عنوان بخشی از حمل و نقل روزانه خود استفاده می کنم. و اگر قبلاً نمی‌دانید، هدفون‌های TWS در انتهای طیف گران‌تر، کیفیت تماس قابل قبولی دارند، اما میکروفون‌های جایگزین ارزان‌تر ممکن است با عواملی مانند صدای باد و میکروفون‌های حساسی که بیش از حد نیاز صدای بیرون را دریافت می‌کنند، دست و پنجه نرم کنند.

حالا Realme Buds Air 2 من از نظر عملکرد میکروفون بد نیست. وقتی در داخل خانه هستم، ندیده‌ام که هیچ‌کس بی‌صدا شود، اما به بیرون بروید، و صدای باد گرفته‌شده به تجربه در انتهای گیرنده آسیب می‌رساند. اگرچه هنگامی که حالت میکروفون جداسازی صدا را فعال می‌کنید، افرادی که در طرف دیگر تماس قرار دارند نمی‌توانند از شنیدن واضح شما شکایت کنند - به استثنای اتصال شبکه‌ای با مشکل.

این قابلیتی که Mic Mode ارائه می‌دهد - یعنی بهبود صدای میکروفون روی هدفون‌های ارزان قیمت من برای شخص ثالث - یک نکته مثبت بزرگ است. صحبت کردن با دوستان یا خانواده زمانی که در حال پیاده روی هستم به تجربه ای بدون آزار تبدیل می شود.


Google Pixel Buds Pro در راه است، و در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون می دانیم

1 خرداد 1401

فاش شد و گوگل در نهایت از Google Pixel Buds Pro در Google I/O 2022 رونمایی کرد . گوگل چندین ویژگی جدید از جمله Google Maps، Google Meet، Google Suite و بسیاری از محصولات دیگر را اعلام کرد که به سرویس‌های Google می‌آیند.

در پایان این رویداد، گوگل همچنین تعدادی از محصولات آینده، از جمله سری گوگل پیکسل 7 و ساعت مورد انتظار گوگل پیکسل را به نمایش گذاشت. غول نرم‌افزاری همچنین سرانجام از هدفون‌های بی‌سیم Google Pixel Buds Pro و گوشی هوشمند جدید Google Pixel 6A رونمایی کرد .

Pixel Buds Pro هنوز در دست بررسی است، اما این شرکت اطلاعات کلیدی زیادی در مورد هدفون های بی سیم آینده به اشتراک گذاشته است. در این مقاله، ما همه چیزهایی را که تاکنون می‌دانیم ترکیب کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید قبل از در دسترس قرار گرفتن دستگاه، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تأخیر بلوتوث چیست و چگونه می توانید آن را به حداقل برسانید?

1 خرداد 1401

همه ما آنجا بوده‌ایم: شما با خوشحالی با استفاده از یک جفت هدفون بلوتوث ویدیویی را در تلفن خود تماشا می‌کنید. ناگهان متوجه می‌شوید که چیزی خراب است. متوجه می‌شوید که یک ناهماهنگی جزئی بین حرکت لب‌های بلندگو و زمانی که واقعاً کلمات را از طریق گوشی خود می‌شنوید وجود دارد - نوعی تاخیر وجود دارد. تاخیری که در این لحظه تجربه کردید، تاخیر صوتی بلوتوث نامیده می شود.

در حالی که تأخیر بلوتوث، که باعث تأخیر و تأخیر می‌شود، چیز جدیدی نیست - از زمانی که این فناوری برای اولین بار توسعه یافته وجود داشته است - بسیاری از مردم را کاملاً آزار داده است. به ویژه در بازی های آنلاین، تاخیر صوتی بلوتوث می تواند بسیار آزاردهنده باشد. در این مقاله، اجازه دهید دلایل اصلی تأخیر بلوتوث، عواملی که می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند، چگونه می‌توانید تأخیر صوتی بلوتوث را به حداقل برسانید و چرا ممکن است هرگز (به طور کامل) از بین نرود، توضیح دهیم.

دلیل تاخیر صدای بلوتوث چیست؟
برای اینکه بفهمید چه چیزی باعث تاخیر صدا در هدفون های بلوتوث می شود، باید در مورد تأخیر بدانید. تأخیر، در اصطلاح محاسباتی، مدت زمانی است که طول می کشد تا داده ها از یک نقطه در یک شبکه به نقطه دیگر (از طریق Cloudflare ) منتقل شوند. در زمینه ما، تأخیر مقدار زمانی است که طول می‌کشد تا داده‌های صوتی از منبع خود (گوشی هوشمند، تلویزیون، کنسول بازی یا رایانه شخصی شما) به مقصد (گوشی، هدفون یا بلندگوهای شما) منتقل شوند.

علیرغم پیشرفت‌های زیاد در این زمینه، حداقل تأخیر به دست آمده در هدفون‌ها و هدفون‌های بلوتوث امروزی هنوز حدود 34 میلی‌ثانیه است (aptX Low Latency). در حالی که این تاخیر بسیار کوچک به نظر می رسد، اما بسیار بیشتر از تاخیری است که در هدفون های سیمی رخ می دهد (معمولا بین 5-10 میلی ثانیه). به عنوان مثال ، یک هدفون بلوتوث متوسط، به عنوان مثال، AirPods ، تاخیری در حدود 150 میلی ثانیه را تجربه می کند.

این موضوع بیشتر این سوال را ایجاد می‌کند: چرا هدفون‌های بلوتوث نسبت به هدفون‌های سیمی تاخیر (و در نتیجه تاخیر صوتی) بالاتری دارند؟ برای درک اینکه چرا هدفون‌های بی‌سیم تاخیر بسیار بیشتری نسبت به هدفون‌های سیمی دارند، باید زنجیره رویدادهایی را که هنگام انتقال داده‌ها (در این مورد صدا) از یک دستگاه به هدفون‌های بلوتوث رخ می‌دهند، درک کنید.

از آنجایی که داده های خام را نمی توان به صورت بی سیم منتقل کرد، داده های صوتی به فرمتی تبدیل می شوند که با انتقال بلوتوث سازگار است. اغلب فشرده می شود، بنابراین انتقال داده زمان کمتری می برد (هرچه اندازه داده کمتر باشد، داده ها سریعتر منتقل می شوند). سپس داده ها به هدفون بلوتوث منتقل می شود، جایی که باید ابتدا به سیگنال صوتی آنالوگ تبدیل شود و تنها پس از آن می توان آن را پخش کرد. همه اینها زمان می برد، و حتی اگر در اینجا چند میلی ثانیه صحبت می کنیم، این مراحل اضافی می توانند روند را به تاخیر بیندازند و در نتیجه تاخیری را که هنگام استفاده از هدفون های بلوتوث تجربه می کنید افزایش دهند.

کدک : همانطور که در بالا گفته شد، یک فایل صوتی قبل از انتقال بی سیم به فرمتی مناسب برای انتقال تبدیل می شود. کدک صوتی الگوریتمی است که داده‌های صوتی دیجیتال را فشرده، رمزگذاری و رمزگشایی می‌کند (از طریق Headphonesty ). تعدادی کدک موجود است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در حالت ایده آل، می خواهید کدک هدفون بلوتوث شما با کدک دستگاه منبع شما مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، راه‌اندازی به سادگی به قدیمی‌ترین کدک صوتی بلوتوث - SBC یا کدگذاری باند فرعی کم پیچیدگی، که مستعد تأخیرهای صوتی است، باز می‌گردد.
تداخل : با دستگاه‌های بی‌سیم زیادی که در اطراف ما هستند، سیگنال‌های فرکانس ناخواسته می‌توانند ارتباط بین دستگاه شما و هدفون بلوتوث را قطع کنند. بسیاری از دستگاه‌ها، از جمله ماوس بی‌سیم، ساعت‌های هوشمند، دستگاه‌های خانه هوشمند و سایر دستگاه‌ها با فرکانس مشابه بلوتوث کار می‌کنند. این دستگاه‌ها سیگنال‌های خود را منتشر می‌کنند که می‌تواند مانع از جریان داده از دستگاه شما به هدفون‌های بی‌سیم شود.
فاصله بین دستگاه منبع و گیرنده بلوتوث : اتصالات بی سیم دارای معایب خاص خود هستند و یکی از آنها این است که فقط تا یک فاصله مشخص کار می کند. به لطف پیشرفت های اخیر در این زمینه، دستگاه های بلوتوث اکنون می توانند حتی تا فاصله 800 فوتی کار کنند. با این حال، دیوارها و سایر انسدادهای فیزیکی می توانند بر جریان داده ها تأثیر بگذارند و در نتیجه باعث تاخیر بلوتوث شوند.
نسخه بلوتوث : درست مانند کدک، نسخه بلوتوث نیز نقش مهمی ایفا می کند. مهم است که نسخه بلوتوث هر دو دستگاه شما (منبع و گیرنده) مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، فقط می توانید از ویژگی های هر نسخه بلوتوث پایین تر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر گوشی هوشمند شما دارای بلوتوث 5.2 است، اما هدفون بی سیم شما فقط از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می کند، در این صورت فقط می توانید از ویژگی های بلوتوث 5.0 استفاده کنید (زیرا از این دو پایین تر است).
5 روش برای به حداقل رساندن تاخیر بلوتوث
1. در محدوده دستگاه بلوتوث بمانید
ما متوجه شده ایم که فاصله بین دستگاه منبع و دستگاه گیرنده می تواند بر عملکرد بلوتوث تأثیر بگذارد. اولین قدم برای به حداقل رساندن تاخیر بلوتوث باید اطمینان حاصل شود که هر دو دستگاه شما در مجاورت یکدیگر هستند و انسداد فیزیکی زیادی در این بین وجود ندارد.

2. دستگاه بلوتوث خود را جدا کرده و دوباره وصل کنید
بیشتر اوقات، دلیل افزایش تاخیر بلوتوث اتصال معیوب است. ممکن است هنگام جفت کردن دستگاه های شما به درستی متصل نشده باشند. بسیاری از دستگاه‌های بلوتوث زمانی که برای مدت طولانی متصل می‌مانند، با تاخیر مواجه می‌شوند. در چنین مواردی، به سادگی قطع و وصل کردن دستگاه های بلوتوث خود می تواند مشکل را حل کند. اگر قطع و وصل مجدد به مشکل تأخیر بلوتوث کمکی نمی‌کند، می‌توانید جفت‌سازی دستگاهتان را لغو و سپس دستگاهتان را دوباره جفت کنید.

3. از یک کدک متفاوت استفاده کنید
همانطور که می دانیم، تطبیق کدک دستگاه منبع و دستگاه بلوتوث مهم است، زیرا در غیر این صورت، راه اندازی به قدیمی ترین کدک بلوتوث موجود باز می گردد که مستعد تاخیر صدا است. در حالی که بیشتر سیستم‌عامل‌های امروزی به اندازه کافی هوشمند هستند تا خودشان کدک مناسب را انتخاب کنند، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید دستگاه خود را مجبور کنید از یک کدک خاص برای یک دستگاه خاص استفاده کند.

در حالی که اپل به شما اجازه نمی دهد کدک را به صورت دستی انتخاب کنید، می توانید این کار را در اندروید انجام دهید. در گوشی‌های هوشمند اندروید، Developer Options را در تنظیمات فعال کنید و سپس گزینه مناسب را در تنظیمات کدک صوتی بلوتوث انتخاب کنید. برای بررسی نوع کدک که هدفون بلوتوث شما پشتیبانی می کند، صفحه مشخصات دستگاه را بررسی کنید.

4. از دستگاه های بلوتوث نسخه 5.0 (و بالاتر) استفاده کنید
بلوتوث 5.0 جدید نیست. با این حال، ما هنوز به همه دستگاه‌های دارای بلوتوث 5.0 سوئیچ نکرده‌ایم. یکی از دلایلی که ما به شما توصیه می کنیم از دستگاه بلوتوث 5.0 (و بالاتر) استفاده کنید این است که جدیدترین بلوتوث تکنیک جدیدی را برای به حداقل رساندن تأخیر صوتی به نام همگام سازی صوتی و تصویری (یا همگام سازی A/V) معرفی می کند. این فناوری به تلفن هوشمند شما (یا دستگاهی که در حال تماشای ویدیو در آن هستید) اجازه می‌دهد میزان تأخیر تنظیم شما را تخمین بزند و این تأخیر را به پخش ویدیو روی صفحه اضافه می‌کند. به این ترتیب، لزوماً تأخیر را از بین نمی‌برد، اما مطمئن می‌شود که ویدیو و صدا در یک راستا قرار دارند. با این حال، همچنین شایان ذکر است که همگام سازی صوتی و تصویری برای مواردی مانند بازی بی فایده است زیرا این برنامه ها تعاملی هستند و در زمان واقعی اتفاق می افتند.

5. حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را خاموش کنید
برای استخراج عمر باتری اضافی از دستگاه های خود، ما اغلب از گزینه ذخیره باتری در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های محاسباتی خود استفاده می کنیم. با این حال، استفاده از این گزینه‌ها می‌تواند تاخیر صدا را افزایش دهد زیرا این حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی (اغلب اوقات) قدرت پردازش دستگاه شما را کاهش می‌دهند. برای اطمینان از اینکه حداقل تاخیر را تجربه می کنید، قبل از اتصال آن به هدفون بلوتوث، حالت صرفه جویی در انرژی را در دستگاه خود غیرفعال کنید.

فناوری بلوتوث با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اکثر سازندگان گوشی‌های هوشمند جک 3.5 میلی‌متری هدفون را از دستگاه‌های خود حذف کرده‌اند، زیرا راه‌حل گوش دادن بسیار راحت‌تری را ارائه می‌دهند. با وجود همه پیشرفت‌ها، شایان ذکر است که تأخیر موضوعی است که نمی‌توان آن را به طور کامل حذف کرد - حداقل در حال حاضر.

کل فرآیند تبدیل داده های صوتی به سیگنال، ارسال و رمزگشایی همیشه وجود دارد و باعث نوعی تاخیر می شود. علاوه بر این، اکثر سازندگان لوازم جانبی صوتی اکنون مایلند هدفون‌های بی‌سیم واقعی را ارائه دهند که برای اطمینان از همگام بودن هدفون چپ و راست، تاخیر بیشتری دارند. در حال حاضر، راهی برای حذف کامل تاخیر صوتی بلوتوث وجود ندارد، اما راه‌های زیادی برای به حداقل رساندن آن وجود دارد (در بالا).

این به هیچ وجه نمی گوید که دستگاه های بلوتوث مفید نیستند. در حالی که ممکن است دستگاه‌های بلوتوث در مناطقی که کاملاً «0 تأخیر» مورد نیاز است، قابل تعویض نباشند، این فناوری همچنان استفاده از وسایل را به صورت روزانه بسیار راحت‌تر می‌کند. آیا فکر می‌کنید هدفون‌های بلوتوث با وجود تاخیر، ارزش بهتری نسبت به هدفون‌های سیمی دارند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


واکنش های پیام واتس اپ اکنون در دسترس است: آنها چیست و چگونه از آنها استفاده کنیم

1 خرداد 1401

واتس اپ محبوب ترین برنامه پیام رسانی فوری در سیاره زمین در حال حاضر است. میلیون ها و میلیاردها نفر از خدمات متا برای ارتباط با عزیزان خود استفاده می کنند. برخی حتی از واتس اپ برای مقاصد تجاری استفاده می کنند. علیرغم محبوبیت بسیار زیاد، واتس اپ فاقد بسیاری از ویژگی های دیگر برنامه های پیام رسانی فوری مانند تلگرام است.

یکی از قابلیت هایی که تلگرام (و حتی دی ام و مسنجر اینستاگرام خود متا) ارائه می دهد، امکان واکنش به یک پیام است. شما می توانید به سادگی روی یک پیام در این سیستم عامل های پیام فوری ضربه بزنید و نگه دارید و پیام ارسال شده توسط شخص دیگر را تأیید کنید. واتس اپ دوباره در اینجا بازی catch-up را انجام می دهد زیرا این شرکت اعلام کرده است که واکنش های ایموجی به همراه تعدادی ویژگی جدید دیگر اکنون در این پلتفرم در دسترس هستند.

پیام‌های واکنش‌ها برای اولین بار در آگوست 2021 مشاهده شد تا اینکه چند روز پیش شرکت آن را به طور رسمی اعلام کرد. این ویژگی، همانطور که قبلاً واضح است، به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از ایموجی به پیام WhatsApp واکنش نشان دهند. در حال حاضر، اگر مجبور هستید به یک پیام خاص با شست بالا یا صورتک پاسخ دهید، باید یک پاسخ را نقل قول کنید یا یک پیام جداگانه برای پاسخ ارسال کنید. این قابلیت جدید به کاربران این امکان را می دهد که بدون نقل قول به یک پیام واکنش نشان دهند.

این واکنش های ایموجی درست زیر پیام ظاهر می شوند. اگر فردی با یک ایموجی به پیام خاصی واکنش نشان دهد، آن ایموجی در زیر پیام با تعداد ایموجی در کنار آن ظاهر می شود.

 
"ما هیجان زده هستیم که به اشتراک بگذاریم که واکنش های شکلک اکنون در آخرین نسخه برنامه در دسترس هستند. واکنش ها سرگرم کننده، سریع هستند و اضافه بار را در گروه ها نیز کاهش می دهند. ما با افزودن طیف وسیع تری از عبارات به بهبود آنها ادامه خواهیم داد. آینده."
واتس‌اپ می‌گوید که پیام‌های واکنش‌ها باید در «حدود یک هفته» برای همه کاربران در دسترس باشد. بنابراین، اگر فوراً آنها را در برنامه خود مشاهده نکردید، نگران نباشید. این ویژگی قطعا در چند روز آینده به گوشی شما خواهد رسید. قبل از اینکه ادامه دهیم و توضیح دهیم که چگونه می توانید از واکنش پیام واتس اپ در اندروید و آیفون استفاده کنید، برخی از ویژگی های دیگر را که واتس اپ ارائه کرده است، همراه با واکنش های ایموجی بررسی کنید.

علاوه بر واکنش‌های پیام‌رسان، واتس‌اپ اعلام کرده است که قابلیت‌های جدیدی را که چند هفته پیش اعلام کرده بود، آغاز کرده است. ابتدا، این شرکت اعلام کرده است که محدودیت اعضای چت گروهی را از 256 نفر به 512 نفر افزایش داده است. اکنون می توانید تا 512 نفر را در یک چت گروهی اضافه کنید. این محدودیت افزایش‌یافته مطمئناً به افراد زیادی کمک می‌کند و زمانی که ویژگی Communities فعال می‌شود، مفید خواهد بود.

واتس اپ همچنین اعلام کرده است که از این پس می توانید فایل هایی تا حجم 2 گیگابایت را از طریق پلت فرم پیام رسانی فوری ارسال کنید. تا به حال، شما می‌توانید فایل‌هایی با حجم حداکثر ۱۰۰ مگابایت را در واتس‌اپ ارسال کنید، اما با قابلیت جدید موجود، می‌توانید فایل‌هایی به حجم ۲ گیگابایت ارسال کنید. واتس‌اپ می‌گوید افزایش محدودیت اندازه فایل برای همکاری بین مشاغل کوچک و گروه‌های مدرسه مفید خواهد بود. این برنامه همچنین هنگام آپلود یا دانلود یک فایل یک شمارنده زمان نمایش می دهد تا به شما اطلاع دهد که انتقال شما چقدر طول می کشد.

قبل از اینکه توضیح دهیم چگونه می توانید واکنش های ایموجی را در واتس اپ ارسال کنید، چند نکته وجود دارد که باید بدانید. اول از همه، در حال حاضر تنها 6 واکنش ایموجی در دسترس است.


در Samsung Galaxy Tab S7 FE بیش از 100 دلار صرفه جویی کنید

1 خرداد 1401

سامسونگ شروع به راه اندازی چندین دستگاه Fan Edition به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه برای کاربرانی کرد که می خواهند طعم محصولات پریمیوم این شرکت را بدون دستپاچگی بچشند. با این حال، نوشتن Fan Edition به اندازه اضافه کردن نام تجاری FE در انتهای هر دستگاه جذاب به نظر نمی رسد. و بهترین بخش این است که این محصولات در Amazon.com شروع به دریافت خدمات ویژه کرده‌اند، به این معنی که اکنون می‌توانید با قیمت کمتری Galaxy Tab S7 FE جدید سامسونگ را خریداری کنید.

ما همچنان مقداری پس انداز جالب از Amazon.com دریافت می کنیم، جایی که شما می توانید پس از دریافت تخفیف 99.99 دلاری که نشان دهنده 19 درصد صرفه جویی است، یک Samsung Galaxy Tab S7 FE جدید را با تنها 430 دلار خریداری کنید. با این کار یک تبلت اندرویدی جدید با صفحه نمایش 12.4 اینچی، اتصال وای فای، فضای ذخیره سازی 64 گیگابایتی، عمر باتری بادوام و پشتیبانی از قلم S سامسونگ به شما ارائه می شود.

Samsung Galaxy Tab S7 FE در آگوست 2021 عرضه شد، بنابراین حتی یک سال هم در بازار وجود ندارد. خبر خوب این است که این تبلت اندرویدی مقرون به صرفه پس از آخرین پیشنهاد، مقرون به صرفه تر می شود. Galaxy Tab S7 FE در چندین گزینه رنگی عرضه می شود، اما برای کسب بهترین صرفه جویی باید به نوع Mystic Black بسنده کنید.

با این حال، بهترین صرفه‌جویی در مدل‌های فضای ذخیره‌سازی 256 گیگابایتی حاصل می‌شود که پس از دریافت 22 درصد تخفیف، یعنی 149.99 دلار صرفه‌جویی در نوع رنگ صورتی، از 530 دلار شروع می‌شود. سایر مدل ها 20 درصد تخفیف دریافت می کنند که قیمت آن 545 دلار است. به عبارت دیگر، فضای ذخیره سازی بیشتر و فرصتی برای حفظ 134.00 دلار پس انداز دارید.


در اینجا چگونگی تغییر جهان توسط آی پاد اپل در 21 سال است?

1 خرداد 1401

پخش‌کننده‌های MP3 از اواسط دهه 90 در دسترس بودند، اما آنها بسیار بزرگ بودند و فقط می‌توانستند چند آهنگ را روی نوار کاست و سی‌دی‌های بعدی ذخیره کنند. آنها بزرگ، حجیم و گاهی سنگین برای حمل کردن بودند. اپل در گذشته از وضعیت پخش کننده های MP3 و واکمن راضی نبود و فکر می کرد که می تواند بهتر عمل کند.

اپل نسل اول iPod را در 23 اکتبر 2001 معرفی کرد. این یک موفقیت فوری بود و اپل مردم را متقاعد کرد که گوش دادن به موسیقی می تواند به سادگی حمل یک دستگاه کوچک در جیب باشد. در واقع، آی‌پاد را به‌عنوان وسیله‌ای به بازار عرضه کرد که می‌توانست 1000 آهنگ را در جیب شما ذخیره کند، که در آن زمان یک عدد موفقیت‌آمیز بود.

آی پاد همه چیز را تغییر داد. اپل تا می 2022 موفق به فروش بیش از 450 میلیون دستگاه شد. تخمین زده می شود که اپل در سال گذشته تنها سه میلیون آی پاد فروخته است که کسری از 250 میلیون آیفونی است که طبق گزارش ها موفق به فروش آن شده است (از طریق نیویورک تایمز ، Loup Ventures ).

آی پاد اصلی دارای یک چرخ کلیک نمادین و عمر باتری 10 ساعته در یک بسته 6.5 انسی بود. با توجه به اینکه می توانست تا 1000 آهنگ را ذخیره کند، در آن زمان باریک و سبک بود. آی‌پاد شافل، آی‌پاد نانو و بعدها آی‌پاد تاچ همگی دستگاه‌های موفقی بودند، و آی‌پاد تاچ نیز اولین دستگاه هوشمند بسیاری از مردم بود که بعداً آن‌ها را به گوشی‌های هوشمند و آیفون معرفی کرد.

شاید شنیدن اینکه آی‌پاد دیگر وجود ندارد، شگفت‌انگیز به نظر برسد، اما پخش‌کننده‌های موسیقی قابل حمل بیش از یک دهه است که محبوب نیستند. از زمانی که اولین آیفون در سال 2007 معرفی شد، که به عنوان "آیپاد با صفحه عریض با کنترل های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و یک دستگاه ارتباطی اینترنتی موفق" نامگذاری شد. سه چیز، یک آی پاد، یک تلفن و یک دستگاه اینترنت. صحنه نمادین توجه بسیاری را به خود جلب کرد. این صنعت موبایل را در کنار صنعت موسیقی تغییر داد، زیرا آهنگ ها را به طور گسترده در دستگاه های روزمره در دسترس قرار داد.

آی‌پاد، اپل را تشویق کرد تا در آیفون بهتر عمل کند. شرکت‌های دیگری مانند گوگل، سامسونگ، اچ‌تی‌سی، ال‌جی و به‌ویژه سونی می‌خواستند بازار را در اختیار بگیرند، به همین دلیل رقابت با یکدیگر را در حدود سال 2010 و قبل از آن آغاز کردند. آی پاد یک تغییر دهنده بازی برای صنعت موبایل بود. این سازندگان گوشی‌های هوشمند را متقاعد کرد که مانند قبل بر روی ویژگی‌های سرگرمی تمرکز کنند و به کاربران امکان می‌داد بازی‌های گرافیکی فشرده بازی کنند، هزاران کتاب، موسیقی، عکس و ویدیو ذخیره کنند و کارهای دیگر را به لطف اینترنت انجام دهند.

ظهور گوشی های هوشمند در نهایت منجر به سقوط آی پاد شد. به لطف پیشرفت های جدید در تلفن های هوشمند مدرن، دیگر هیچ تقاضایی برای دستگاه گوش دادن موسیقی اختصاصی وجود نداشت. امروزه کاربران می توانند همه چیز را از فضای ابری پخش کنند و در عرض چند ثانیه به میلیون ها آهنگ دسترسی داشته باشند یا ده ها هزار آهنگ را ذخیره کنند. گوشی ها و تبلت ها نیز قابلیت نگهداری فیلم های سینمایی 4K را دارند. در این روزگار، کل کتابخانه ما به‌طور خودکار در چندین دستگاه همگام‌سازی می‌شود و ما می‌توانیم از آهنگ‌های مورد علاقه‌مان در همه جا و در همه پلتفرم‌ها لذت ببریم.

به نظر می‌رسد اپل در یک صفحه قرار دارد و می‌گوید که «روح آی‌پاد زنده است»، اگرچه در قالب‌های مختلف و در دستگاه‌های مختلف. iTunes همچنان به کاربران امکان می دهد موسیقی خریداری شده و سایر محتوای خود را در دستگاه های اپل همگام کنند و Apple Music به کاربران اجازه می دهد به هنرمندان مورد علاقه خود گوش دهند و لیست پخش خود را ایجاد کنند. واقعیت جالب این است که Apple Music بیش از 90 میلیون آهنگ و بیش از 30000 لیست پخش در دسترس دارد، این کاری نیست که بتوانید در یک iPod کلاسیک که می تواند تنها چند هزار آهنگ را ذخیره کند، انجام دهید.

اپل به درستی اشاره می‌کند که دستگاه‌های عالی دیگری را در خط تولید خود ارائه می‌کند تا به شما امکان می‌دهد هر کجا که می‌روید به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید. آیفون SE 2022 اکنون ارزان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین دستگاه این شرکت است و حتی اپل واچ نیز به کاربران امکان کنترل و گوش دادن به موسیقی را می‌دهد. اپل همچنین در سال‌های اخیر به یک شرکت متمرکز بر خدمات تبدیل شده است و با هدفون‌های بی‌سیم AirPods و محصولات صوتی Beats بازار صدا را در اختیار گرفته است.

ما فهرستی از بهترین دستگاه‌های اپل را داریم که به شما امکان می‌دهند در حال حرکت و در خانه به آهنگ‌های مورد علاقه‌تان گوش دهید. اگر می خواهید کمی نوستالژی داشته باشید، ممکن است زمان خوبی باشد که به eBay، Craigslist یا Swappa نگاهی بیندازید تا آی پاد را بخرید که شما را با دنیای موسیقی آشنا کرد.

Google Pixel Buds Pro در راه است، و در اینجا همه چیزهایی است که تاکنون می دانیم

1 خرداد 1401

فاش شد و گوگل در نهایت از Google Pixel Buds Pro در Google I/O 2022 رونمایی کرد . گوگل چندین ویژگی جدید از جمله Google Maps، Google Meet، Google Suite و بسیاری از محصولات دیگر را اعلام کرد که به سرویس‌های Google می‌آیند.

در پایان این رویداد، گوگل همچنین تعدادی از محصولات آینده، از جمله سری گوگل پیکسل 7 و ساعت مورد انتظار گوگل پیکسل را به نمایش گذاشت. غول نرم‌افزاری همچنین سرانجام از هدفون‌های بی‌سیم Google Pixel Buds Pro و گوشی هوشمند جدید Google Pixel 6A رونمایی کرد .

Pixel Buds Pro هنوز در دست بررسی است، اما این شرکت اطلاعات کلیدی زیادی در مورد هدفون های بی سیم آینده به اشتراک گذاشته است. در این مقاله، ما همه چیزهایی را که تاکنون می‌دانیم ترکیب کرده‌ایم، بنابراین می‌توانید قبل از در دسترس قرار گرفتن دستگاه، اطلاعات بیشتری کسب کنید.


تأخیر بلوتوث چیست و چگونه می توانید آن را به حداقل برسانید?

1 خرداد 1401

همه ما آنجا بوده‌ایم: شما با خوشحالی با استفاده از یک جفت هدفون بلوتوث ویدیویی را در تلفن خود تماشا می‌کنید. ناگهان متوجه می‌شوید که چیزی خراب است. متوجه می‌شوید که یک ناهماهنگی جزئی بین حرکت لب‌های بلندگو و زمانی که واقعاً کلمات را از طریق گوشی خود می‌شنوید وجود دارد - نوعی تاخیر وجود دارد. تاخیری که در این لحظه تجربه کردید، تاخیر صوتی بلوتوث نامیده می شود.

در حالی که تأخیر بلوتوث، که باعث تأخیر و تأخیر می‌شود، چیز جدیدی نیست - از زمانی که این فناوری برای اولین بار توسعه یافته وجود داشته است - بسیاری از مردم را کاملاً آزار داده است. به ویژه در بازی های آنلاین، تاخیر صوتی بلوتوث می تواند بسیار آزاردهنده باشد. در این مقاله، اجازه دهید دلایل اصلی تأخیر بلوتوث، عواملی که می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند، چگونه می‌توانید تأخیر صوتی بلوتوث را به حداقل برسانید و چرا ممکن است هرگز (به طور کامل) از بین نرود، توضیح دهیم.

دلیل تاخیر صدای بلوتوث چیست؟
برای اینکه بفهمید چه چیزی باعث تاخیر صدا در هدفون های بلوتوث می شود، باید در مورد تأخیر بدانید. تأخیر، در اصطلاح محاسباتی، مدت زمانی است که طول می کشد تا داده ها از یک نقطه در یک شبکه به نقطه دیگر (از طریق Cloudflare ) منتقل شوند. در زمینه ما، تأخیر مقدار زمانی است که طول می‌کشد تا داده‌های صوتی از منبع خود (گوشی هوشمند، تلویزیون، کنسول بازی یا رایانه شخصی شما) به مقصد (گوشی، هدفون یا بلندگوهای شما) منتقل شوند.

علیرغم پیشرفت‌های زیاد در این زمینه، حداقل تأخیر به دست آمده در هدفون‌ها و هدفون‌های بلوتوث امروزی هنوز حدود 34 میلی‌ثانیه است (aptX Low Latency). در حالی که این تاخیر بسیار کوچک به نظر می رسد، اما بسیار بیشتر از تاخیری است که در هدفون های سیمی رخ می دهد (معمولا بین 5-10 میلی ثانیه). به عنوان مثال ، یک هدفون بلوتوث متوسط، به عنوان مثال، AirPods ، تاخیری در حدود 150 میلی ثانیه را تجربه می کند.

این موضوع بیشتر این سوال را ایجاد می‌کند: چرا هدفون‌های بلوتوث نسبت به هدفون‌های سیمی تاخیر (و در نتیجه تاخیر صوتی) بالاتری دارند؟ برای درک اینکه چرا هدفون‌های بی‌سیم تاخیر بسیار بیشتری نسبت به هدفون‌های سیمی دارند، باید زنجیره رویدادهایی را که هنگام انتقال داده‌ها (در این مورد صدا) از یک دستگاه به هدفون‌های بلوتوث رخ می‌دهند، درک کنید.

از آنجایی که داده های خام را نمی توان به صورت بی سیم منتقل کرد، داده های صوتی به فرمتی تبدیل می شوند که با انتقال بلوتوث سازگار است. اغلب فشرده می شود، بنابراین انتقال داده زمان کمتری می برد (هرچه اندازه داده کمتر باشد، داده ها سریعتر منتقل می شوند). سپس داده ها به هدفون بلوتوث منتقل می شود، جایی که باید ابتدا به سیگنال صوتی آنالوگ تبدیل شود و تنها پس از آن می توان آن را پخش کرد. همه اینها زمان می برد، و حتی اگر در اینجا چند میلی ثانیه صحبت می کنیم، این مراحل اضافی می توانند روند را به تاخیر بیندازند و در نتیجه تاخیری را که هنگام استفاده از هدفون های بلوتوث تجربه می کنید افزایش دهند.

کدک : همانطور که در بالا گفته شد، یک فایل صوتی قبل از انتقال بی سیم به فرمتی مناسب برای انتقال تبدیل می شود. کدک صوتی الگوریتمی است که داده‌های صوتی دیجیتال را فشرده، رمزگذاری و رمزگشایی می‌کند (از طریق Headphonesty ). تعدادی کدک موجود است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در حالت ایده آل، می خواهید کدک هدفون بلوتوث شما با کدک دستگاه منبع شما مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، راه‌اندازی به سادگی به قدیمی‌ترین کدک صوتی بلوتوث - SBC یا کدگذاری باند فرعی کم پیچیدگی، که مستعد تأخیرهای صوتی است، باز می‌گردد.
تداخل : با دستگاه‌های بی‌سیم زیادی که در اطراف ما هستند، سیگنال‌های فرکانس ناخواسته می‌توانند ارتباط بین دستگاه شما و هدفون بلوتوث را قطع کنند. بسیاری از دستگاه‌ها، از جمله ماوس بی‌سیم، ساعت‌های هوشمند، دستگاه‌های خانه هوشمند و سایر دستگاه‌ها با فرکانس مشابه بلوتوث کار می‌کنند. این دستگاه‌ها سیگنال‌های خود را منتشر می‌کنند که می‌تواند مانع از جریان داده از دستگاه شما به هدفون‌های بی‌سیم شود.
فاصله بین دستگاه منبع و گیرنده بلوتوث : اتصالات بی سیم دارای معایب خاص خود هستند و یکی از آنها این است که فقط تا یک فاصله مشخص کار می کند. به لطف پیشرفت های اخیر در این زمینه، دستگاه های بلوتوث اکنون می توانند حتی تا فاصله 800 فوتی کار کنند. با این حال، دیوارها و سایر انسدادهای فیزیکی می توانند بر جریان داده ها تأثیر بگذارند و در نتیجه باعث تاخیر بلوتوث شوند.
نسخه بلوتوث : درست مانند کدک، نسخه بلوتوث نیز نقش مهمی ایفا می کند. مهم است که نسخه بلوتوث هر دو دستگاه شما (منبع و گیرنده) مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت، فقط می توانید از ویژگی های هر نسخه بلوتوث پایین تر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر گوشی هوشمند شما دارای بلوتوث 5.2 است، اما هدفون بی سیم شما فقط از بلوتوث 5.0 پشتیبانی می کند، در این صورت فقط می توانید از ویژگی های بلوتوث 5.0 استفاده کنید (زیرا از این دو پایین تر است).
5 روش برای به حداقل رساندن تاخیر بلوتوث
1. در محدوده دستگاه بلوتوث بمانید
ما متوجه شده ایم که فاصله بین دستگاه منبع و دستگاه گیرنده می تواند بر عملکرد بلوتوث تأثیر بگذارد. اولین قدم برای به حداقل رساندن تاخیر بلوتوث باید اطمینان حاصل شود که هر دو دستگاه شما در مجاورت یکدیگر هستند و انسداد فیزیکی زیادی در این بین وجود ندارد.

2. دستگاه بلوتوث خود را جدا کرده و دوباره وصل کنید
بیشتر اوقات، دلیل افزایش تاخیر بلوتوث اتصال معیوب است. ممکن است هنگام جفت کردن دستگاه های شما به درستی متصل نشده باشند. بسیاری از دستگاه‌های بلوتوث زمانی که برای مدت طولانی متصل می‌مانند، با تاخیر مواجه می‌شوند. در چنین مواردی، به سادگی قطع و وصل کردن دستگاه های بلوتوث خود می تواند مشکل را حل کند. اگر قطع و وصل مجدد به مشکل تأخیر بلوتوث کمکی نمی‌کند، می‌توانید جفت‌سازی دستگاهتان را لغو و سپس دستگاهتان را دوباره جفت کنید.

3. از یک کدک متفاوت استفاده کنید
همانطور که می دانیم، تطبیق کدک دستگاه منبع و دستگاه بلوتوث مهم است، زیرا در غیر این صورت، راه اندازی به قدیمی ترین کدک بلوتوث موجود باز می گردد که مستعد تاخیر صدا است. در حالی که بیشتر سیستم‌عامل‌های امروزی به اندازه کافی هوشمند هستند تا خودشان کدک مناسب را انتخاب کنند، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید دستگاه خود را مجبور کنید از یک کدک خاص برای یک دستگاه خاص استفاده کند.

در حالی که اپل به شما اجازه نمی دهد کدک را به صورت دستی انتخاب کنید، می توانید این کار را در اندروید انجام دهید. در گوشی‌های هوشمند اندروید، Developer Options را در تنظیمات فعال کنید و سپس گزینه مناسب را در تنظیمات کدک صوتی بلوتوث انتخاب کنید. برای بررسی نوع کدک که هدفون بلوتوث شما پشتیبانی می کند، صفحه مشخصات دستگاه را بررسی کنید.

4. از دستگاه های بلوتوث نسخه 5.0 (و بالاتر) استفاده کنید
بلوتوث 5.0 جدید نیست. با این حال، ما هنوز به همه دستگاه‌های دارای بلوتوث 5.0 سوئیچ نکرده‌ایم. یکی از دلایلی که ما به شما توصیه می کنیم از دستگاه بلوتوث 5.0 (و بالاتر) استفاده کنید این است که جدیدترین بلوتوث تکنیک جدیدی را برای به حداقل رساندن تأخیر صوتی به نام همگام سازی صوتی و تصویری (یا همگام سازی A/V) معرفی می کند. این فناوری به تلفن هوشمند شما (یا دستگاهی که در حال تماشای ویدیو در آن هستید) اجازه می‌دهد میزان تأخیر تنظیم شما را تخمین بزند و این تأخیر را به پخش ویدیو روی صفحه اضافه می‌کند. به این ترتیب، لزوماً تأخیر را از بین نمی‌برد، اما مطمئن می‌شود که ویدیو و صدا در یک راستا قرار دارند. با این حال، همچنین شایان ذکر است که همگام سازی صوتی و تصویری برای مواردی مانند بازی بی فایده است زیرا این برنامه ها تعاملی هستند و در زمان واقعی اتفاق می افتند.

5. حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را خاموش کنید
برای استخراج عمر باتری اضافی از دستگاه های خود، ما اغلب از گزینه ذخیره باتری در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های محاسباتی خود استفاده می کنیم. با این حال، استفاده از این گزینه‌ها می‌تواند تاخیر صدا را افزایش دهد زیرا این حالت‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی (اغلب اوقات) قدرت پردازش دستگاه شما را کاهش می‌دهند. برای اطمینان از اینکه حداقل تاخیر را تجربه می کنید، قبل از اتصال آن به هدفون بلوتوث، حالت صرفه جویی در انرژی را در دستگاه خود غیرفعال کنید.

فناوری بلوتوث با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اکثر سازندگان گوشی‌های هوشمند جک 3.5 میلی‌متری هدفون را از دستگاه‌های خود حذف کرده‌اند، زیرا راه‌حل گوش دادن بسیار راحت‌تری را ارائه می‌دهند. با وجود همه پیشرفت‌ها، شایان ذکر است که تأخیر موضوعی است که نمی‌توان آن را به طور کامل حذف کرد - حداقل در حال حاضر.

کل فرآیند تبدیل داده های صوتی به سیگنال، ارسال و رمزگشایی همیشه وجود دارد و باعث نوعی تاخیر می شود. علاوه بر این، اکثر سازندگان لوازم جانبی صوتی اکنون مایلند هدفون‌های بی‌سیم واقعی را ارائه دهند که برای اطمینان از همگام بودن هدفون چپ و راست، تاخیر بیشتری دارند. در حال حاضر، راهی برای حذف کامل تاخیر صوتی بلوتوث وجود ندارد، اما راه‌های زیادی برای به حداقل رساندن آن وجود دارد (در بالا).

این به هیچ وجه نمی گوید که دستگاه های بلوتوث مفید نیستند. در حالی که ممکن است دستگاه‌های بلوتوث در مناطقی که کاملاً «0 تأخیر» مورد نیاز است، قابل تعویض نباشند، این فناوری همچنان استفاده از وسایل را به صورت روزانه بسیار راحت‌تر می‌کند. آیا فکر می‌کنید هدفون‌های بلوتوث با وجود تاخیر، ارزش بهتری نسبت به هدفون‌های سیمی دارند؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید!


Sony WH-1000XM5: اطلاعات، مشخصات، قیمت، تاریخ انتشار و موارد دیگر

1 خرداد 1401

گر تا به حال خریدار علاقه مند به خرید یک جفت هدفون حذف نویز بوده اید، صرف نظر از اینکه نام آن چقدر گیج کننده است، شرط می بندیم که خط Sony WH-1000X را خوانده اید یا حداقل در مورد آن شنیده اید. XM4 که در سال 2020 عرضه شد، فقط ویژگی‌هایی مانند قابلیت‌های چندنقطه‌ای بلوتوث و تشخیص سایش (با پیشرفت‌های جزئی در حذف نویز) را به ارمغان آورد که طراحی فیزیکی و سایر جنبه‌های آن تقریباً بدون تغییر باقی ماند.

اما WH-1000XM5 که در 12 می 2022 رونمایی شد، تغییراتی را در سراسر جهان به ارمغان می آورد و در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد این هدفون جدید بدانید به تفصیل بیان کرده ایم.

Sony WH-1000XM5: قیمت و در دسترس بودن
زمانی که Sony WH-1000XM4 وارد بازار شد، قیمت آنها 350 دلار بود، مشابه مدل قبلی. با XM5، سونی 50 دلار پرمیوم خواهد داشت و قیمت آن را به 399 دلار (یا 379 پوند) می رساند. همچنین، OEM به فروش XM4 در کنار این نسخه بدون کاهش قیمت با قیمت 350 دلار ادامه خواهد داد (در حال حاضر اروپا هزینه کاهش یافته 279 پوندی دارد).

توجه: Sony WH1000-XM4 معمولاً با قیمت کمتری در آمازون یا Best Buy در دسترس است، بنابراین اگر تشخیص می‌دهید که برای موارد استفاده شما گزینه بهتری است، مراقب معاملات باشید.

در مورد در دسترس بودن، ارسال این هدفون از 20 می 2022 در مناطق منتخب آغاز می شود - ما توانستیم لیست هایی را برای آمریکای شمالی و برخی از کشورهای اروپایی پیدا کنیم.

Sony WH-1000XM5 یک زبان طراحی کاملاً جدید را به این سری ارائه می‌کند که نشان‌دهنده انحراف از طراحی استاندارد برای بیش از چهار سال است. دارای یک نوار لغزنده بدون پله برای تنظیم ارتفاع (به جای نوار فلزی پلکانی که قبلا دیده شده بود) و ماهیت تاشو مبتنی بر چرخش XM4 را از بین می برد.

مواد چرم مصنوعی - که در قسمت داخلی هدبند و گوشواره استفاده می شود - تغییر می کند. اکنون نرم‌تر است و سطح لایه‌های بیشتری نسبت به قبل دارد. به گفته سونی، این باعث می شود هدفون راحت تر شود، حتی مقداری فشار را از گوش برداشته و آن را در اطراف سر توزیع می کند.

در حالی که من به ظاهر هدفون های جدید علاقه دارم، ماهیت جمع شدنی WH-1000XM4 من، و توانایی تا کردن آنها به سمت داخل وقتی روی گردنم می نشینند، نکات مثبتی هستند که ارزش آن را ندارند که در کتاب های من از آن چشم پوشی کنم.
در مورد کنترل ها، اینها مشابه هستند. سمت بیرونی فنجان سمت راست به عنوان پد لمسی برای ژست‌ها و دارای پورت USB C است، در حالی که سمت چپ دارای دکمه پاور، سوئیچ کنترل نویز و جک هدفون است.

شما همچنین متوجه چهار برش در هر گوشواره خواهید شد. آنها برای میکروفون های مسئول ضبط صدای شما و ویژگی حذف نویز هستند.

حذف صدا و نویز
یک تغییر قابل توجه در سونی WH-1000XM5 تغییر آن به درایورهای 30 میلی‌متری کوچکتر است - 40 میلی‌متر در WH-1000XM4 - که سایر بررسی‌ها بیان کرده‌اند که صدای قوی‌تری تولید می‌کند که تمیزتر و دقیق‌تر است و در مقایسه با XM4 که می‌تواند صدای بیس بهتری داشته باشد. کاملا گل آلود شدن

در تجربه من، هنگامی که شما باس را در XM4 بالا می‌برید، می‌توانند تجربه شنیداری برخی از آهنگ‌ها را از بین ببرند و حتی به میزان قابل توجهی بر وکال غلبه کنند. اگر قرار است درایورهای 30 میلی‌متری XM5 نمایه صدای سبک‌تری تولید کنند، مطمئناً می‌خواهم به آن‌ها ضربه بزنم. منتظر بررسی احتمالی Pocketnow در ماه های آینده باشید.
همچنین، درایورهای 30 میلی متری جدید دارای گنبدی سبک و در عین حال سفت و سخت ساخته شده با استفاده از مواد کامپوزیت فیبر کربن هستند که سونی ادعا می کند حساسیت فرکانس بالا را برای بازتولید صدای طبیعی تر بهبود می بخشد.

مانند سال گذشته، Sony WH-1000XM5 تنها از کدک SBC، AAC، و LDAC با DSEE Extreme پشتیبانی می‌کند. اگر نمی دانستید DSEE Extreme یک لایه هوش مصنوعی است که فایل های موسیقی دیجیتال را در زمان واقعی ارتقا می دهد.

برای افراد عصبی، پاسخ فرکانسی در این جفت هدفون از 4 هرتز تا 40000 هرتز باقی می ماند. هنگام استفاده از اتصال بلوتوث، پاسخ به 20 هرتز تا 20000 هرتز در نمونه های صوتی 44.1 کیلوهرتز تغییر می کند، در حالی که استفاده از LDAC منحنی پاسخ را بین 20 هرتز تا 40000 هرتز افزایش می دهد.

عملکرد حذف نویز در این نسل به دلیل ترکیب هشت میکروفون سونی (چهار عدد در XM4) و پردازنده یکپارچه V1، که به ادعای آنها پتانسیل پردازنده حذف نویز QN1 را باز می کند، بهبود یافته است.

XM4 در مسدود کردن صداهای پایین بسیار عالی عمل می کند و تنها صداهای با بالاترین سطح در هنگام گوش دادن به هر نوع صوتی از هدفون عبور می کنند. گفته می شود که XM5 این عملکرد را بهبود می بخشد، بنابراین اگر به دنبال ایزوله هستید، هدفون باید بتواند آن را ارائه دهد.

Sony WH-1000XM5 نسبت به نسل قبلی بهبود اندکی در طول عمر باتری دارد، اما مدت زمان شارژ طولانی تر مزیت آن را کمی کاهش می دهد.

با فعال کردن Noise Cancellation، XM5 برای 30 ساعت استفاده مداوم دوام خواهد آورد، که مطابق با XM4 است. اما اگر این ویژگی را خاموش کنید، 40 ساعت استفاده (38 ساعت در XM4) فراهم می‌شود.

مشخصات فنی

وزن
250 گرم (تقریبا)
نوع هدفون
بسته شد
سبک پوشیدن
بیش از حد گوش
واحد راننده
30 میلی متر
پاسخ فرکانس
4 هرتز - 40000 هرتز 20 هرتز
- 20000 هرتز (نمونه‌گیری بلوتوث، 44.1 کیلوهرتز) 20 هرتز - 40000 هرتز (نمونه‌گیری
بلوتوث، LDAC 96 کیلوهرتز)
باتری
3.5 ساعت زمان شارژ
30 ساعت پخش (ANC روشن)
40 ساعت پخش (ANC خاموش)
24 ساعت ارتباط مداوم (ANC روشن)
32 ساعت ارتباط مداوم (ANC خاموش)
قابلیت اتصال
بلوتوث 5.2
سیمی
نوع سیم
یک طرفه (قابل جدا شدن)
رنگ ها
مشکی، نقره ای
چه چیزی در جعبه است
جعبه حمل
USB C به USB A کابل
اتصال کابل (AUX)

ساعت گوگل پیکسل 4 سال قدیمی شده است. آیا آن را خواهید خرید؟

1 خرداد 1401

گوگل سرانجام رسما فاش کرد که در حال کار بر روی ساعت مورد انتظار و لو رفته گوگل پیکسل است. غول نرم افزاری این خبر را در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O 2022 در اوایل هفته گذشته اعلام کرد، و ما همچنین یک صفحه تماشای Google Pixel راه اندازی کرده ایم که هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید را توضیح می دهد.

گوگل پیکسل واچ تازه معرفی شده شبیه دستگاهی است که مدت ها پیش شاهد افشای آن بودیم. تنها چیز متفاوتی که دیده‌ایم صفحه‌های ساعت است، اما با توجه به اینکه این هنوز یک نمونه اولیه است و محصول نهایی نیست، چیزی است که می‌توانیم به گذشته نگاه کنیم زیرا توسعه‌دهندگان ممکن است هنوز در حال طراحی آن باشند.

گوگل اطلاعات زیادی در مورد اولین ساعت هوشمند این شرکت فاش نکرد، اما به اشتراک گذاشت که در پاییز به طور رسمی در کنار پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو جدید گوگل معرفی خواهد شد. ما از مشخصات، ابعاد، اندازه صفحه نمایش، نحوه شارژ شدن آن، یا هر نکته مهم دیگری که می تواند تصور بهتری از آنچه ساعت می تواند تحمل کند به ما بدهد، نمی دانیم.  

با این حال، به نظر می رسد 9to5Google منبعی دارد که نشان می دهد ساعت گوگل پیکسل ممکن است به تراشه اگزینوس 9110 سامسونگ مجهز باشد که بر اساس فرآیند 10 نانومتری ساخته شده است. دلیل اهمیت این موضوع این است که این تراشه در ماه آگوست سال 2018 معرفی شد و در کنار ساعت هوشمند گلکسی سامسونگ (نسل اول) عرضه شد. از همین تراشه در گلکسی واچ اکتیو، گلکسی واچ اکتیو 2 و حتی در گلکسی واچ 3 که در آگوست 2020 معرفی شد نیز استفاده شد.

به عنوان یک مرجع، Exynos 9110 بر اساس فرآیند 10 نانومتری ساخته شده است و دارای یک تراشه دو هسته ای 1.15 گیگاهرتز Cortex-A53 در داخل و یک پردازنده گرافیکی Mali T720 است. گلکسی واچ 3 دارای 1 گیگابایت رم بود و به لطف سیستم عامل تایزن، از یک روز تا سه روز عمر باتری داشت. Exynos W920 جدید که در سری گلکسی واچ 4 استفاده می شود دارای یک پردازنده دو هسته ای 1.18 گیگاهرتز Cortex-A55 و یک پردازنده گرافیکی Mali G68 در داخل با 1.5 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه داخلی است. جدیدترین تراشه سامسونگ بر روی فرآیند 5 نانومتری ساخته شده است و نسبت به تراشه Snapdragon Wear 4100 Plus Qualcomm که بر روی فرآیند 12 نانومتری ساخته شده کارآمدتر است.

اخبار مربوط به Google Pixel Watch با نام تجاری جدید با استفاده از چیپست چهار ساله ناامید کننده است، و در حالی که ما می دانیم که گوگل سال هاست روی ساعت هوشمند کار می کند، هنوز هم انتظار یک دستگاه نسبتاً به روز را داریم. ما حتی فرض کردیم که می تواند یک تراشه Tensor را اجرا کند که به صراحت برای ساعت هوشمند ساخته شده است، اما به نظر نمی رسد که اینطور باشد.

همچنین این احتمال وجود دارد که سامسونگ تراشه Exynos W920 خود را مجوز نداده و به سایر سازندگان نمی‌فروشد و این امر باعث می‌شود گوگل جایگزینی SoC قدیمی را دشوار کند. همچنین لازم به ذکر است که حتی اگر گوگل موفق به یافتن یک تراشه جدیدتر شود، به زمان بیشتری برای بهینه سازی نرم افزار نیاز دارد که می تواند راه اندازی ساعت را بیش از پیش به تاخیر بیندازد. البته، این تراشه تمام بسته نیست و گوگل می‌تواند با بهبود عملکرد و بهینه‌سازی‌هایی که تا حدودی با گلکسی واچ 4 و بعداً واچ 5 رقابت کند، جبران کند.

همچنین لازم نیست آنقدر دور نگاه کنیم تا ببینیم تراشه Google Tensor در سری پیکسل 6 پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تراشه در جهان نیست، اما عملکرد عالی را ارائه می‌کند. هر دوی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار در مصرف انرژی کارآمد هستند و عملکرد خوبی در زیر بار دارند، و آن‌ها را به گزینه‌ای عالی برای کاربران اندروید و کسانی که می‌خواهند تغییر دهند، تبدیل می‌کند. بر اساس آن مثال، ما از این خبر ناراحت هستیم، اما امیدواریم که گوگل بتواند دستگاهی را عرضه کند که بهینه شده باشد و بتواند یک تجربه عمومی عالی برای کاربر ارائه دهد.

همانطور که در حال حاضر وجود دارد، باید منتظر بمانیم و ببینیم تا اطلاعات بیشتری در اختیارمان باشد. ما هنوز حداقل تا ماه اکتبر فرصت داریم و انتظار می‌رود سامسونگ در ماه جولای یا آگوست از سری گلکسی واچ 5 سامسونگ در کنار گوشی‌های هوشمند تاشو جدید رونمایی کند. شایعه شده است که گلکسی واچ 5 با باتری بزرگ‌تری عرضه می‌شود و بسته به مزایا و ویژگی‌های جدیدی که سامسونگ در داخل آن قرار می‌دهد، ممکن است این دستگاهی باشد که اکثر مردم تصمیم می‌گیرند به سراغ آن بروند.


خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم