نحوه استفاده از حالت های میکروفون در تماس های VOIP و FaceTime

1 خرداد 1401

مجموعه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سال گذشته برای دستگاه‌های اپل، که شامل iOS 15، iPadOS 15 و maغیر مجاز می باشد Monterey می‌شد، ویژگی‌های جالب زیادی را برای خطوط مربوطه دستگاه‌های مصرف‌کننده به ارمغان آورد. یکی از این موارد، که من هر روز از آن استفاده می کنم، حالت های میکروفون است. اگر FaceTime یا هر سرویس VOIP دیگری در حال برقراری تماس باشد، من معتقدم که این ویژگی می تواند به طور قابل توجهی تجربه تماس را برای شما و گیرنده بهبود بخشد. استفاده از آن تنها با یک سیستم دو کلیک برای فعال کردن آن ساده است و تأثیری که متوجه شدم قابل ستایش است!

بنابراین این راهنما مراحلی را که باید برای فعال کردن یکی از تنظیمات Mic Mode موجود و شروع استفاده از این ویژگی دنبال کنید، مرور می‌کند.

چگونه از Mic Mode برای تماس های VOIP و FaceTime استفاده کنیم؟
قبل از رفتن بیشتر، به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید یک جفت هدفون/ایرباد را به هم متصل کنند یا از بلندگوی دستگاه خود برای پاسخ به تماس استفاده کنند. استفاده از گوشی (در آیفون) حالت میکروفون را غیرفعال می کند.

توجه: می‌توانید حالت‌های میکروفون را در آی‌پد و مک با پیروی از فرآیندی که در زیر ذکر شده است، فعال کنید، جایی که باید به مرکز کنترل دسترسی داشته باشید و حالت مورد نظر را انتخاب کنید.

یک تماس صوتی از طریق FaceTime یا سرویس دیگری که از سرویس VOIP استفاده می کند، شروع کنید.
مرکز کنترل را پایین بکشید.
روی منوی حالت میکروفون - که در بالای مرکز کنترل، در کنار گزینه حالت ویدیو نشان داده شده است، ضربه بزنید.
بین سه گزینه موجود انتخاب کنید.

 
ایزوله صدای استاندارد
طیف گسترده


استاندارد: این حالت میکروفون تضمین می‌کند که آرایه میکروفون دستگاه اپل شما در تنظیمات پیش‌فرض خود عمل می‌کند، به این معنی که اختلالات جزئی از پس‌زمینه در تماس پخش می‌شود و برای شنونده قابل شنیدن است. از این رو، تلویزیون در پشت یا بازی جیغی که ممکن است فرزندان شما داشته باشند به خوبی از آن عبور می کند.

جداسازی صدا: حالت ایزوله برای سیستم میکروفون دستگاه شما به طور کامل یا در برخی موارد بخشی از نویز پس‌زمینه را پاک می‌کند. اپل حذف صدای تولید شده توسط یک دمنده برگ را تبلیغ کرد. و در تجربه استفاده‌ام، متوجه شدم که صدای فلاش در حمام، دویدن شیر و صدای باد اصلاً از آن عبور نمی‌کند، در حالی که وسایل نقلیه عبوری - ریکشاهای بلند هند - به سختی قابل شنیدن بودند.

کدام دستگاه های اپل می توانند از حالت های میکروفون استفاده کنند؟
اگرچه iOS 15 برای دانلود در دستگاه‌هایی که اپل در سال 2015 راه‌اندازی کرد (حتی قبل از آن برای مدل‌های مک و آی‌پد) در دسترس است، Mic Modes و چندین ویژگی نرم‌افزار مبتنی بر پردازش عصبی دیگر با محصولات قدیمی‌تر سازگاری ندارند.

اگر می‌خواهید از Mic Modes استفاده کنید، به یک آیفون و آی‌پد با A12 Bionic SoC (یا جدیدتر) نیاز دارید، در حالی که دستگاه مک شما باید از سال 2018 به بعد باشد. در زیر می توانید لیست دستگاه های سازگار را بیابید.

آیفون
سری آیفون XS
آیفون XR
سری آیفون 11
سری آیفون 12
سری آیفون 13
iPhone SE (2020 و 2022)
آی پد
iPad (نسل هشتم به بعد)
iPad Air (نسل سوم به بعد)
آیپد مینی (نسل پنجم به بعد)
آیپد پرو 11 اینچی (همه مدل ها)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم به بعد)
 
مک
مک بوک ایر اینتل (2018)
اینتل مک بوک پرو 13 اینچی (2018)
اینتل مک بوک پرو 15 اینچی (2018)
اینتل مک مینی (2018)
اینتل مک بوک پرو 16 اینچی (2019)
مک پرو (2019)
M1 MacBook Air 2020
M1 MacBook Pro 13 اینچی
M1 Mac mini
M1 iMac
مک بوک پرو 14 اینچی
مک بوک پرو 16 اینچی سری M1
مک استودیو
حالت میکروفون چقدر تفاوت دارد؟
iOS 15 چندین پیشرفت را در ویژگی های مبتنی بر اتصال اپل به ارمغان آورد. قابل توجه ترین اطلاعیه SharePlay بود، اما شاید Mic Mode می توانست کمی تاکید بیشتری داشته باشد. اکثر افرادی که با آنها صحبت کرده ام از این ویژگی اطلاعی نداشتند. استثناها آنهایی هستند که مانند من در فناوری ریشه دارند.

در استفاده روزمره من، احساس می‌کنم حالت‌های میکروفون تفاوت قابل توجهی ایجاد می‌کنند، و اگر شما فردی هستید که از یک جفت هدفون واقعاً بی‌سیم استفاده می‌کنید، این یک ویژگی است که می‌توان آن را موهبت الهی نامید.

من از یک جفت Realme Buds Air 2 به عنوان بخشی از حمل و نقل روزانه خود استفاده می کنم. و اگر قبلاً نمی‌دانید، هدفون‌های TWS در انتهای طیف گران‌تر، کیفیت تماس قابل قبولی دارند، اما میکروفون‌های جایگزین ارزان‌تر ممکن است با عواملی مانند صدای باد و میکروفون‌های حساسی که بیش از حد نیاز صدای بیرون را دریافت می‌کنند، دست و پنجه نرم کنند.

حالا Realme Buds Air 2 من از نظر عملکرد میکروفون بد نیست. وقتی در داخل خانه هستم، ندیده‌ام که هیچ‌کس بی‌صدا شود، اما به بیرون بروید، و صدای باد گرفته‌شده به تجربه در انتهای گیرنده آسیب می‌رساند. اگرچه هنگامی که حالت میکروفون جداسازی صدا را فعال می‌کنید، افرادی که در طرف دیگر تماس قرار دارند نمی‌توانند از شنیدن واضح شما شکایت کنند - به استثنای اتصال شبکه‌ای با مشکل.

این قابلیتی که Mic Mode ارائه می‌دهد - یعنی بهبود صدای میکروفون روی هدفون‌های ارزان قیمت من برای شخص ثالث - یک نکته مثبت بزرگ است. صحبت کردن با دوستان یا خانواده زمانی که در حال پیاده روی هستم به تجربه ای بدون آزار تبدیل می شود.


ارسال دیدگاه

خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم